דירת 93 מ"ר בכרמל הותיק, חיפה

דירה ישנה, כחלק הפרוייקט 'שיכוני קצינים', שהוקמו אי-שם בשנות ה-50 של המאה שעברה. בעל הדירה, נכדו של הקצין בעל הדירה המקורי, הינו רווק בשנות ה-30 לחייו, חובב חתולים מושבע, עם שאיפה להקמת משפחה בעתיד הקרוב.

השיפוץ החל בתכנון מחדש, שכלל הזזה של חדרי השינה, הוספת חדר רחצה, שילובו של המטבח בחלל המרכזי של הדירה, ופתיחת חלקה המערבי של המרפסת הסגורה למרפסת קטנה ופתוחה.

מאחר שחלק בלתי-נפרד מהוויתה של הדירה הוא ההיסטוריה שלה, היה לי חשוב לשלב ביחד עם התכנון והעיצוב העכשוי, אלמנטים עם תחושה של פעם. חלקם, ריהוט מקורי של סבו של בעל הדירה, ואחרים שרכשנו עכשיו אבל בעלי סגנון של 'פעם'. גם בחלק מהנגרות החדשה שתכננתי (המטבח וארון חדר השינה) שילבתי פרטים בסגנון של 'פעם' שאני אוהבת במיוחד - קרניז ומסגרות חלוקה, אבל כל זה בגוון כחול כהה טרנדי ונועז.

שמחתי לגלות בתחילת השיפוץ שכל קירות הפנים והחוץ של הדירה נבנו במקור מלבני חרס אדומות. בחרתי לחשוף אותן ע"י קילוף הטיח בשני קירות - קיר פינת האוכל וקיר בחדר השינה הראשי. בפינת האוכל הועמסו עליו תמונות בסגנונות ומזמנים שונים, הכל לפי טעמו המשובח של בעל הדירה, ובחדר השינה - שלט ניאון היסטרי.

התחושה המעט רצינית של הדירה אוזנה עם שלל פרינטים, כריות ואלמנטים עיצוביים שונים שמוסיפים צבע, הומור וקלילות.

IMG_3636.PNG
a.jpg
a.jpg

-לפני השיפוץ-